Pinyo Creative Commons License 2017.01.05 0 0 52390

2016-os összefoglalóm elég szerény lesz, lévén igen keveset futottam, sok volt a munka.

1207 km, 116 óra

Ennek megfelelőn a szuperül sikerült 2015-ös évhez képest (2100km 185 óra) sebességben jelentősen visszaestem.

 

Na nézzük a versenyeket.

- Sok-sok évi halogatás után április közepén elmentem első Mátrabércemre (55k, 3000m, 7:03). A terep tetszett, és ami fő, túléltem az emberkísérletet (addigra már majdnem 200 km éves teljesítmény volt a lábaimban).

- A sokadik májusi középtávos pilisi mókán már csak a „futottak még” kategóriát céloztam meg, sikerrel (UTH55, 53k, 6:02).

- Júniusban érhetetlen módon becsúszott egy szerencsés Börzsöny Trail harmadik hely.

- Hagyományból a szeptemberi Vár a Hármas bulira azért elmentem.

Nem is emlékszem, szenvedtem-e már ennyit, mert egy négyórás versenyen egy órát rontani, hááát... (40k, 4:38)

- (Az őszi utcai budapesti félmaratonra és maratonra már nem is neveztem idén).

- Az október végi Piros 85-ön még az indulás is bizonytalan volt, dehát már neveztem. Aztán mégis kinéztem a rajtba és a tempót helyesen megválasztva sikerült végigmenni (82k, 9:48), persze itt is több mint egy órát rontottam.

 

December végén a Strava megnógatott, hogy még anno beírtam éves tervre 1200 km-t, így egy hét alatt kellett összehoznom a maradék 50 km-t, ami nem ment könnyen, lévén P85 óta nem futottam.

Persze az utolsó napra maradt még rengeteg, viszont az a két óra kiütött és a másnapi hagyományos január 1-i maratonomnak búcsút inthettem.

 

Ebből a gödörből már csak kimászni lehet, remélem idénre a legjobbakat.