tjano20 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 171672

 

Sziasztok!

 

Még új vagyok itt a kávés topikba.

 

Nemrég lettem tulajdonosa egy Solis Master 5000-nek.

Elvileg olyan helyről származik, ahol "automata kávégépek szervízelésével" foglakoznak - pár sorral lejjebb mindjárt kitérek rá, hogy ez mért fontos infó...

Szóval, amiért írnék az az, hogy nem igazán váltotta be a gép a hozzá fűzött reményeket, és abban bízom, talán itt vannak néhányan, akik ismerik a típust...

 

Amivel szembesültem, mikor kézhez kaptam, hogy nagyon dzssuvás és rendkívül rossz ízű és erőtlen víz ízű kávét lehet vele főzni.

Zaccpogácsa folyton fennakadt, szétesett, nagyon durvára volt őrölve a kávé 0-án is.

Nyiszog-nyüzsög, és néha kattan, reccsen egyet-egyet...

 

Amit azóta orvosoltam rajta:

 - külső takarítás, hogy esztétikus legyen (minden, ami csavarozás nélkül kiszedhető takarítva lett)

 - citromsavas vízkő eltávolítás

 - központi főzőegység takarítása (szűrők, dugattyú takarítása - szép dzsuvás volt ez is...)

 - minden forgó csúszó pont megzsírzása a főző egységben (lám a recsegés, nyöszörgés megszűnt...)

 - pár neten fellelt videó alapján sikerült a daráló/adagoló részt is újrakalibrálni (erőteljesen nem oda volt állítva ahova kell...)

 

Elért eredmény:

 Egész használható lett a gépezet.

 Kellemes ízű kávét tudok vele főzni, de csak ha maxon van az erősség szabályzó (szerintem még kicsit gyenge most is)

 Daráló most 4-esen van így lesz "daráltmák" szerű a szemcseméret (neten ezt találtam viszonyítási alapnak egy helyen :) ) (lejjebb nem akartam venni, mert a mauálja így is 6-8 közé javasolja...)

 (Vízadagolás szerintem jó, kis fokozaton szépen kitölti a kis presszós csészét, hosszú állásba pedig kb. háromnegyed bögre, én a közepeset szeretetem :) )

 

Ami viszont még nem igazán tetszik, és ebbe szeretnék egy kis tanácsot kérni:

  most így a szervizelésem után (hiba jött szervizből a fentiek alapján hát köhöm... no comment.. )

  Ha maxra tekerem az erősséget szépen egybemarad a pogácsa és egész száraznak látszik.

  Viszont ha középre vagy minimum közelbe tekerem az erősség szabályzót, már vizesnek néz ki, nem esik szét, de nem néz ki túl jónak.

  Lehet kicsit kopott a darálója? Még apróbbra kellene őröltetni vele a kávét? (szép hosszan darál kb. 8-9mp - de majd lemérem ezt is...)

 

  Teszek fel pár képet mikor szétvettem a darálót lefényképeztem az őrlőfejet:

 

Ilyen volt a zacc a darálóállítás után maximum erősségen:

 

Ilyen mikor nincs maxon az erősség állító:

 

Végül is most már egész jó kávét produkál, de elvileg presszó gép, és kb. ezt az íztöménységet egy filteressel is tudom produkálni :( - ez ami igazából piszkálja a csőröm.

Bocsi a kicsit hosszú hozzászólásért...
Köszi a segítséget.

Üdv: Jani