bizodani Creative Commons License 2016.12.29 0 0 171661

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, most olvastam bele nagyjából először komolyabban a fórumba. Jelenleg egy Nespresso-s Krups Inissiám van és megfordult a fejemben, hogy lecserélném valamilyen belépő szintű espresso főzőre+darálóra, mivel a mostanit költségesebb üzemeltetni. A nespressonak szeretem a kávéját, de mivel vidéki vagyok, ezért a gyári kapszulák beszerzése körülményes és a szállítási költség miatt csak nagyobb tételben éri meg rendelni. Nem vagyok nagy ínyenc, de jó lenne, ha a belépő szintű dolgokkal főzött kávé a nespresso minőségét elérné, azért jól esnek a kotyogóstól különb aromák.

Amit néztem egy delonghi KG89-es daráló és hozzá egy EC156, vagy EC221 espresso főző. Tudom, hogy nem egy ütős kombó, de sajna többet nem nagyon tudnék a projektre szánni, el lehet ezekkel érni a nespresso minőségét? Sok kávét nem iszom, (napi 1-2) de hosszabb távon jóval olcsóbb lenne egy ilyen vagy hasonló kombó "etetése", mint a kapszulákra költött pénz. Megéri egy ilyen csere, vagy ilyen kisfogyasztással jobban egéri a mostani gépet megtartani?

Előre is köszi a válaszaitokat!