Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 185

Sziasztok, ezeket tudtam meg a földhivataltól laikusként továbbítom az infót.

 

A földhivatal szerint:
Ingatlanmegosztás megvolt, és kialakult a 8as és 9es számú ingatlan terület. Itt ami érdekes, hogy ez a helyrajzi szám amúgy más mint az előszerződésben: 32374/5 helyrajzi szám- mert ez a földhivatal szerint törlésre került és helyette: 32374/9 -es illetve 32374/8as lett. 

8as: beépítetlen terület
9es: lakóház udvar (ez pozitív infó)

 

2 típusú doksi kell amúgy az alapításhoz: 
Az egyik be lett adva a földhivatalhoz november 7én ( ez a lakóház udvarrá minősítés doksi)
A másik olyan doksi, amiket a földmérési osztály készít el (egyes lakások alaprajzai). Ez lehet még folyamatban, ez hosszabb process.

 

A földhivatal szerint viszont az alapítási kérelmet még nem kezdeményezte a tulaj, időtartamban ez egy hét alatt meglenne amúgy.
A kérdés tehát az, miért nem érkezett ALAPÍTÁSI KÉRELEM????

A megnyugtató válasz lehet az, hogy ehhez (alapító okirat megalkotásához) már meg kell, hogy legyenek az albetétesített helyrajzi számokkal rendelkező egyes lakások.


A Földmérési osztálynál lehet érdeklődni, hogy kezdeményezték-e önálló ingatlanra vonatkozó alapítási kérelmet.
Az FH szerint mindenképp a tulajjal kell egyeztetni, de ők viszont az FH-ra mutogatnak.

 

Summa: nem olyan rossz a helyzet, de attól tartok a januári újabb határidőt nem tudják tartani. Illetve kérdés, hogy aki az előszerződést aláírta ezzel az 5.ös végű helyrajzi számmal, az most rosszul járt-e ezzel, mert az a szám törlésre került.

 

 

Ha vkinek van még infója, akkor sztem mindannyian örülönk, ha megosztja itt.

 

 

Üdv,

KB