Rezsee Creative Commons License 2016.11.30 0 0 138535

Jó magyarosan ,,kempingeltetni" feltételezem ott is csak hivatalosan lehet, legalább is pénzért, hiszen az egy üzleti tevékenység, szabályokkal, bevétellel, bejelentési kötelezettséggel, amit tapasztalataim szerint a laza déli mentalitás ellenére nagyon is komolyan vesznek. Ezzel együtt nagyon sok általad körülírt a ,,kertben" működő kis kemping van. Van ahol egymást érik, máshol keresni kell. Előnye, hogy lényegesen olcsóbb, mint a nagyobb kempingek. Mérete, komfortja változó! Hátránya, hogy honlapot ritkán találsz hozzá, főleg használhatót, így előre feltérképezni (képek, árak stb.) nehéz, vakon kell elindulni és keresgélni. Nem szeretem az ipari méretű kempingeket, de ez az ,,udvari" dolog meg nem adja nekem a tábor hangulatot, ezért mi kisebb, közepes helyekre megyünk.

Még két gondolat: nem tudom mekkora autó, mekkora lakó, de nem árt ha teljesítményre, súlyra összhangban vannak. Autópályán el lehet csordogálni, nincsenek jellemzően nagy emelkedők, de sokan országúton mennek, mert nem tudják kihasználni a sebesség adta lehetőséget, ellenben fizetni kéne a lényegesen magasabb pályadíjat. Így viszont számolni kell jelentős szintkülönbségekkel, lent a parton meg főleg. A másik: ha a ,,zasszony" nagyon tiltakozik, akkor ne egy ho-i két héttel kezdjetek, hanem itthon, akár egy hosszú hétvégével, tapasztalatot gyűjteni, meg érzéseket, ami meghatározhatja a továbiakat!

Amúgy van ho-i kempinges fórum, csak ott a madár se jár, de szerintem megfér itt is! :-) Remélem...

Előzmény: murray (138533)