padisah Creative Commons License 2016.11.29 0 1 59193

Szakmai tesztet meg a HR-es is ki tud tölteni, sőt x-elős tesztnél ki is tudja javítani..

Amennyiben egy szaki megírja a tesztet neki, annyit nyilván tud felügyelni hogy legyen toll a közelben, meg hogy ne puskázzon a jelölt (már ha ez fontos)

de ez legfeljebb egy szakmai előszűrésre jó, kb arra hogy a kamuból jelentkezőket kiszórják

ahol kell szakma, ott eleve kevesebb ember jelentkezik kamuból, mert a jelentkezőnek a végén dolgoznia is kell, hiába kamuzik a felvételinél, a meló már nem fog neki menni

a fejvadász cég "kompetenciája" abban rejlik, hogy meggyőzik a munkáltatót, az általuk alkalmazott hr-es "kislány" jobban meg tudja ítélni (22-24 évesen, sejthető élettapasztalattal) hogy melyik munkavállaló alkalmasabb személyiségileg a feladatra,

vagy

az általuk alkalmazott HR-es "kislány" ugyanezt olcsóbban csinálja mintha a cég a saját HR-es "kislány" alkalmazottját vetné be erre a célra

de ezek végig a munkáltató, és a cég szempontjai

ha én munkaVÁLLALÓ vagyok, akkor pont az az érdekem, hogy minnél rövidebb úton a szakmai vezető elé kerüljek, és számot adjak a szakmai tudásomról

ha az nem megfelelő, akkor jobb is ha nem vesznek fel, mert csak szívnék

ezzel tudom a kevésbé megnyerő külsőmet, meg a személyiségemet szakmai tudással kompenzálni

az a játszma, hogy az első szűrőn szakmaiság nélkül, szubjektíven jó benyomást tenni,  a munkavállalókat képmutatásra, alakoskodásra kényszeríti, azokat hozza előnybe akiknek a kommunikáció az erőssége függetlenül attól hogy a szerep ezt megkívánja-e

Előzmény: beauvois (59192)