Astrojan Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 1162

Csak a pontosítás miatt írtam neked, mert az összefüggés nem kétirányú, nem igaz oda-vissza.

Ezért szóltam bele, mert az anyag létezik tér nélkül (ezt írtad is) de fordítva ez nem igaz így. Mert a tér egy létrehozott fogalom, anyag már létezett ezen fogalom megalkotása előtt is, ezt fontos kihangsúlyozni. A tér mivel matematikai fogalom, nem képződhetett az Ősrobbanással, mert akkor még nem volt olyan lény aki létrehozta volna a matematikát.

Szerintem abban maradhatunk (amit írtál is), hogy tér és idő önmagában nem létezhet.

Az anyag csak azért kell hozzá, hogy létrejöjjön egy értelmessé szerveződött lény, aki megalkotja a matematika fogalomrendszerét.

A hőmérséklet valóban nem létezik anyag nélkül, mert az az anyag (mozgásának) tulajdonsága.

De a tér NEM anyagi tulajdonság, ezt a fogalmat mi ragasztottuk hozzá. Ha valaki kételkedik az gondolja meg létezik e a természetben sík, kör vagy matematikai pont.

Definíció szerint nem.

Ferenc 1160, Feri nem ezt kérdeztem. Azt kérdezem tudsz e olyan módszert ami a MM kisértet alapját képező okoskodást teszteli, tehát ami kisérletileg alátámasztja az okoskodást.

Amitől bizonyosak lehetünk abban, hogy a készülék (szokásos) elforgatásával valóban kellene a csíkoknak mászni.

Előzmény: Tuarego (1161)