beetlebali Creative Commons License 2016.11.29 0 0 51345

Sziasztok. Egy olyan problémám van, hogy az 1,6-os Scenic-em nem indult ma reggel. se kép, se hang. Szombaton még melegebb időben semmi probléma nem volt, de ma a mínuszos időben hang nem jött ki a torkán. Az akku pár hónapos, nincs lemerülve, a kormányzárt kioldja, kiadja a olajszintet, bekapcsol a km óra, de nem csinál semmit. Meg sem próbálja forgatni az önindító a motort és kattogást sem hallok, hogy esetleg a relé próbálkozna, csak síri csend van.

Nem tudom mennyiben függ össze az utóbbi időben lévő hibákkal. Augusztusban egy henger kiszállt a játékból (check emmision), én az hittem csak trafó, de a szerelő azt mondta, mikor a trafó csere nem hozott eredményt és megbontotta a motort, hogy az egyik szelep átégett. Szelep csere, hengerfej tömítés csere, és mivel 60 ezerrel és 3 évvel ezelőtt volt szíj cserélve, a komplett vezérlést is lecserélte. Októberben újabb "check emmision" hibakód. Vissza a szervizbe. A diagnosztika vezérműtengely jeladó hibakódot dobott ki 3 helyre ("határértéken kívüli érték", "vezérműtengely fog eset" és "fázis mérés tartományon kívül"). Jeladó cserélve, de a hibakód nem szűnt meg, ugyanúgy a 0340-es kódot dob ki. Ekkor ki lett cserélve a főtengely jeladó is, hátha nincsenek szinkronban és azért dob ki "határértéken kívüli értéket". A két jeladó csere után ugyanúgy vezérműtengely jeladó hibát jelez. Erre azt mondta a szerelő, hogy akkor az okoskerékkel lehet a gond, cserélni kell (ez nála 60 ezer alkatrész és kb 6 óra munka). Ezt egyenlőre még nem csináltattam meg, hogy utánajárjak, hogy tényleg ez lehet-e a gond. Azon kívül, hogy jeladó hibát jelez, nem volt gond az autóval. Mindig elsőre beindult hidegen is, nem indult nehezen, nem döcögött, vagy rángatott menet közben, nem nőtt meg a fogyasztása, semmi okoskerék meghibásodásra jellemző hang, semmi érezhető a hibakódon kívül. Egészen ma reggelig, amikor is nem indult egyik kártyával sem, a computer elkezdte a dolgát, de a motor semmit nem csinált.

Van-e valakinek ötlete mi lehet? Előre  is köszönöm