Lipiasz Creative Commons License 2016.10.12 0 0 3127

Rendben köszi! Én is úgy gondoltam, hogy fogok egy mérő edényt egy skálás vödröt. Előtte megjáratom a szűrőt. Majd nyomok egy egy stoppert és megnézem mikor telik meg a tiszta egy liter majd kiveszem mind a két csövet s lemérem szennyvíz mennyiségét. Ez akkor így jó gondolom!? A kérdés az, hogy ezt ugye egy áramlás korlátozóval fogom tenni pl gyárilag 100 GPD-s membránhoz 550 ml/ perces van.  Tehát azzal beépítve fogom megmérni. Innen értelemszerű ha a kapott eredmény közelít szennyvíz részéről a tiszta-víz mennyiségéhez akkor nagyobb átengedésű áramlás korlátozó kell. 

 

Amit írtál lakkor az lenne a helyes az 1000 ml-s áramlás korlátozó a 1000 GPD-s membránhoz? Mert így 3,5:1-hez arányt kapunk. Tehát akkor vegyek egy 1000ml-es áramlás korlátozót a 100GDPS membránhoz és 3 élőszűrőhöz? 750 est a 75 GPD s hez? Bár olyan nem lesz. Csak 800-as vagy 860 as. 

 

Ugye 100 GPDs membrán kerekítve 380 liter vizet csinál egy nap alatt. Miben befolyásolja a napi jó vízhozam mennyiségét a áramlás korlátozó?

 

Nekem is csak régről van meg a hobbim miatt szükséges a TDS mérő.

 

Én értem, hogy próbával állítod be de mit értünk próba alatt cserélgetem az áramlás korlátozókat s méregetek még jó arányt nem kapok? Tűszelepes áramlás korlátozóval nem akarok szenvedni mert átfolyó víz mennyiségre nincs beépíthető műszer s felesleges is. 

 

Jogos nekem az első 50GDP-s 300ml-es áramlás korlátozóval két előszűrővel 3 évet ment s gonosz voltam nem cseréltem előszűrőket. GH/KH nem volt mérhető a TDS gyrilag hét volt 17 -nél kivontam a szűrőt a forgalomból. :-DDDD 

 

Köszi, üdv

     

Előzmény: Törölt nick (3126)