bundi87 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 131

Sziasztok.

 

Nemrég kezdtem akváriummal foglalkozni.

Kb fél éve van egy 80-literes fali akváriumom, benne 12 neon, 2 pleko , 4 páncélos.

Ami a kérdésem lenne az az, hogy a neon halaim kb havonta, másfél havonta egy egy darab elpusztul.

Nem hiszem hogy fertőzés vagy a víz lenne, mivel mindig csak egy lesz beteg. és pár nap vagy egy hét alatt elpusztul, mellette az összes többi hal vidáman úszkál színük élénk esznek rendesen.

Az első alkalomnál kettő pusztult el rövid időn belül, azokat a betelepítés maceráinak tulajdonítottam. később pusztult el még egy, annál arra gyanakodtam, hogy szárnyas hangya invázió volt a lakásban, és bejutott egy amelyiket a szemem láttára ette meg az egyik neon. ( gyanítottam, hogy ő pusztult el).

De a minap még egy letette a lantot, és kezd bosszantani a dolog.

Amit az akksiról tudni kell :

80 liter, változatos növényzet, panzi szemcsés illetve lemezes eledel, panzi tablettával kiegészítve, ( hetente egy spirulina tabletta is ).

az első 3 hal pusztulása úgy zajlott, hogy először kifakultak, ettől függetlenül elvoltak. később mintha belülről meg feketedtek volna, sötét foltok lettek rajtuk, de belülről.

most a legutóbbi nem sötétedett el, csak kifakult és kimúlt.

pusztulásuk előtt egy két nappal nehézkes mozgásra lettem figyelmes tudtak íszni, de inkább rövid ídőre erőteljes mozdulatokkal "ugráltak" arrébb.

 

Kérdésem az lenne, hogy van e valakinek valami ötlete mi okozhatja ezt a jelenséget?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Béla