Lipiasz Creative Commons License 2016.10.10 0 0 3125

Köszönöm szépen. A kérdésem az lenne, hogy most építek egy 3 előszűrős 100 GPD s Ro-t. Akkor ehhez ha 1 liter per seces fojtás ajánlott? Így kb 1:4 hez lesz a jó/ hulladék víz mennyisége?

Az előző is 3 előszűrős volt, 75 GPDs 7 es TDS el indult a dolog majd 3 hónap után felment 10-11-re, és gh/ kh mérhető volt bár érdekes volt a cseppteszt mert nem voltszín átmenet. Kb 860 liter víz folyt le rajta pedig beépítettem öblítő szelepet is. Ennek 420 as fojtása volt ami elvileg 1:2 höz. Ami ugye nem jó. A 100 GPDs hez 550 est tudtam szerezni gondolom akkor ehhez 800- 860 ast kellene vagy 1000 ml / seceset az ajámlásod szerint.

Hogyan zajlik a mérés ami a lefolyóba megy az bele egy mérő edénybe a tiszta víz cső is ez ok. ezután átjáratom a rendszert kiöntök mindent majd mérem mikor jön le egy liter a tisztába s akkor leállítom a csapot. Majd megmérem a selejt víz mértékét. Így kalkulálom az arány. Viszont olvastam itt, hogy az elzárás után is még folyik a víz! Ezzel mi a helyzet amikor elzárom kidobom a csöveket a mérőedényekből vagy várok s pluszban kalkulálok? Melyik validabb?  

 

Mi történhetett az előző szűrővel? 3 kerületi nem szikes csapvíz 147 es TDS. Nem tudom a membrán károsodott e vagy csak az előszűrök. 

 

Köszönöm a kalkulátort ha jól értelmezem akkor megmérem a kimenő TDSt beírom illetve a jó víz TDS-t azt is bebiggyesztem s ha 80 alatti akkor a membrán kuka ez oké.

 

De miként építsek egy jó szűrőt? Az arány függ a hálózati nyomás mértékétől? Mi az ideális? HA jól számoltam de lehet hülyén akkor nekem is az 1000 ml per sec es fojtás jött ki a 100 GPDs membránhoz.

 

Én így számoltam: 100GDP= 380 liter/ nap kerekítve /24 = 15,83 liter per óra. Ha az 1000 ml/perces fojtást nézem s az 1 litert megszorzom 60 perccel akkor 60 litert kapok. 60 liter hez a 15,83 nem lesz 4:1 de kb 3,8:1 hez lesz. Ez jó elgondolás vagy marha nagy badarság?

 

Előre is köszi és az elözőt is köszönöm. ;-) 

Előzmény: Törölt nick (3121)