bananatree Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50997

Ez nem egyedi dolog, csak a Scenic-eknél ritkán fordul elő.

A Peugeot 807/Citroen C8/Lancia Phedra/Fiat Ulysse (ugyanaz az autó, csak más a jelvény) legtöbb példányát kintről hozzák be, gyárilag létezett 5-7-8 üléses kivitelben, és mivel a típusbizonyítványa 8 személyre szól, ezért akkor is 8 személyesre vizsgázott kint, ha csak 5-7 ülés van benne fizikailag.

És ha behozod 5 üléssel, akkor nem elég később venni bele 2-t, honosításkor már 7 üléssel kell odamenni.

Ha valamiért 8 személyesnek akarod, akkor bajban vagy, mert az úgy 8 személyes, hogy egy nagy pad kerül hátulra, ami ritkább az igazmondó politikusnál is.

Ilyenkor csak az az út járható, hogy a márkaképviselettől (írásban) kérsz egy igazolást, hogy a te alvázszámú autód létezhetett a 8 személyes formátumában.

És az NKH csak így vizsgáztatja le 8 személyesre...

És ez hetente kb 30 autóval meg is történik...

 

De!

A te eseted annyiban más, hogy ez már érvényes magyar forgalmival rendelkezik.

Vannak olyan vizsgahelyek, ahol a 8 személyes forgalmis autót, a plusz ülések hiányában simán visszaírták 5 személyesre, mondván, hogy annyi ülés van benne.

Ha ez a logika kötelező érvényű kellene legyen náluk, akkor a te autódat is automatikusan kellett volna 5-ről 7 személyesre minősíteniük, hiszen annyi ülés van benne...

Ez is mutatja, hogy a magyar hatóságok mennyire logikusan és ügyfélbarátan működnek...

 

Megjegyzés:

Rosszul választottál vizsgabázist. Az egész nyavalya elkerülhető lett volna.

Vannak olyan helyek, ahol eszükbe se jut az üléseket számolgatni.

Az én 807-em is így vizsgázik mindig, és hol 5, hol 6 üléssel viszem, mert még a 7.-et is lusta vagyok belerakni. Ja, és a forgalmi szerint 8 személyes... Még mindig...

És ez nem csókos hely, a sztenderd ~21e Ft-ot fizetem csak...

 

 

Előzmény: Krisztián Prépost (50996)