gamblman+ Creative Commons License 2016.09.01 0 0 45595

Látjuk, hogy szépül a város, lassan kész a kerékpár út és járda, a 10-es is járhatóvá válik, az utcák is elkészülnek. Ma már gyeptégláztak, növényt ültetnek. Nekem akinek Eterniten is van házam azért nem maradéktalan az öröm. Eterniten a Cső utcát és Idom utcát összekötő járda járhatatlan, a növényzet rendezetlen és él még az azbesztes összekötő gyalog ösvény is, akár le is fotózom ha kell. A másikra szórtak sutert, de ez meg nem azbesztmentesítés. Az eternitiek járda, utca díszkövezésről nem is álmodhatnak, pedig ugyanolyan joggal ezeket az utcákat is le kellene burkolni. A két pincés út is aszfaltos, talán abból lehetett volna lépcső. Tisztelettel kérdezem, hogy miért van vége a városnak a kanyarban?????? Ezt a már üvöltően vastag kontrasztot meg kellene ám magyarázni. Az emberek már tudják, hogy a választási évben ismét fontosak lesznek, aztán ismét elfelejtik, letagadják az igéreteket. Amikor a két völgy aszfaltosítása is előrébb való mint az említett lépcső, amikor az eterniti képviselő, képviselők sem emlékeznek gyermekkoruk színhelyére nagy a baj. Amnéziás lesz minden testület a választások után. Azért sok embert érdekelne, ha mondjuk itt megjelennének a konkrét számok, hogy az eltelt években mennyi pénz ment eterniti közterületek szépítésére és mennyi ment a Sánctól a Zoltekig. Mintha Eterniten semmi nem történt volna az út szélesítésén kívül. Mindenesetre konkrétan hallottam, hogy az emberek fontolgatják a Lábatlanhoz csatlakozás gondolatát. Azért ez érthető a városképet nézve, tényleg gyönyörű és minőségi itt lent minden, ezért csak elismerés jár, de a másik oldal állapota meg felháborító negatív megkülömböztetés. Ideje lenne pénzt nyomni oda is, ott is nyergesiek élnek, ott is fizetnek adót. Vagy tisztességesebb lenne semmit nem ígérni, előre közölni, hogy ha rám szavaztok sem lesz itt semmi. Nem bántok senkit, nem akarok a hivatallal szemben kampányolni, de ha a választott képviselők tojnak a városrészre és értéktelenednek az ingatlanok kell róla beszélni. Gondolom csak van indok a beruházások aránytalan elosztására, jó lenne erről olvasni.

Arra megkérnék mindenkit, hogy írásomat felhasználva ne kezdjen itt szidalmazásba, kampányba, én ezt nem támogatnám.