csaba08 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3730

Szia Tamás,

Köszönöm a megszólítást.

Gondolom nem meglepő, hogy ezt a topikot én indítottam valamikor 2008.03.19-én.

Miután 1999-ben volt szerencsém több hetet is eltölteni Észak-Cipruson, mindenféle fennakadás és bonyodalom nélkül.

Sajnos akkor tájt még nagyon ismeretlen volt az hogy Ciprus nem csak a déli részből áll, sok ember számára ma is meglepő, hogy van északi rész, hogy van a két rész között határ és hogy itt található a világ egyetlen "kettéosztott" fővárosa, hiszen Nicosia mindkét ország(rész) fővárosa.

Szóval miért Larnaca-ra kérdezek rá?

Azért mert talán legkönnyebben ma a WizzAir Bp-LCA járatával juthatunk el a szigetre, mint ahogy én is ezen az útvonalon közlekedem általában.

Larnaca-ról pedig egy röpke 1-1,5 órás transzfer után már ott is lehetünk Észak-Ciprus szebbnél-szebb városaiban.

A transzfer során van egy határátlépés Nicosiában, ahol ma már elég egy kártyás személyi igazolvány. (Ez részben köszönhető a sziget EU tagságának)

De lehetőség adódik még Észak-Ciprusra utazni Budapestről a Turkish Airlines és a Pegasus Airlines menetrend szerinti járataival Isztambuli átszállással.

Hetente 4-5 nap közlekednek a légitársaságok, így bármilyen hosszúságú időt tölthetünk a szigeten.

Ha velük utazunk, útlevélre mindenképp szükségünk lesz!

Nyaranta az utazási irodák általában indítanak charter járatokat, de ezeknek a gépeknek is le kell szállniuk Törökországban, un. technikai megállóra. 

A Toucan Touristnak elég sok szállás lehetősége van Észak-Cipruson, viszont valóban picit korai még egy 2017-es július közepét tervezni...

Nagy valószínűséggel 2017 február végén lévő Budapesti Utazás Kiállításon jelen lesz Észak-Ciprus saját standdal, akkor elég elkezdeni tervezgetni, számolgatni, érdeklődni szállások és árak felől.

Talán én is újra megyek ki akkor felmérni a 2017-es kínálatot, így akkor tudok biztosabbat mondani a 2017-es évről.

Addig is, ha infóra van szükséged, látogasd meg honlapom.

Vagy keress bizalommal elérhetőségeimen.

Üdvözlettel:

Csaba

http://www.nctohungary.com/

Előzmény: Katana750 (3729)