szilvatövis Creative Commons License 2016.08.25 0 1 277066

Humánum, jog, ezek a pillanatnyi cselekvés fogalmai, a "harctéren" értelmezhetők.

 

 

Nagyobb távlatokban értelmüket vesztik. Európa felelősséget vállalhat egyenként a területén lévő emberekért, bárki legyen, bárhonnan érkezzen, de felelősséget vállalhat-e egy másik kontnensen élő milliárdnyi embertömeg hosszútávú jólétéért?

Egy globalizált világban viszont nem választhatók szét ezek a problémák, csak globálisan kezelhetők.

 

A minap egy pakisztáni menekültel készített riportban hallottam, hogy panaszkodott az átmeneti szálláson kapott étel miatt.

- Íztelen, mi pkisztánban sokkal fűszeresebben főzünk- mondta.

Először felháborodtam, de azután belegondoltam, hogy ha nekem kellene megennem adott esetben valami az enyémtől gyökeresen eltérő gyomornak készült ennivalót, biztosan szenvednék.

Miért jönnek ezek az emberek Európába????

Mi a jövőképük?

Mitől lesznek boldog(abb) emberek?

Nem az a kérdés, hogy jó emberek jönnek-e többségükben ezekből a gyökeresen különböző kulturákból, hanem:

 

- Mert európaiak akarnak lenni, nem az otthoni, hanem európai módon akarnak élni, vagy.....

- Mert egy jobb pakisztánban (afganisztánban, szíriábanm, stb.) akarnak élni, bárhol legyenek is.