iimi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 40307

Szóval az étrend:

reggel:  szemes+széna

este:  szemes+széna

 

A szemes alapból tritikálé de ez hetente egy alkalommal kukorica egy alkalommal búza helyettesíti és kéthetente egyszer a kukorica mellé szoktam adni a napraforgómagot.

A széna az szintén cserélődik egyszer lucerna egyszer fű, száraz után zöld, zöld után száraz...

Amikor száraz szénát kapnak akkor szoktam mellé adni almát, nyáron, ha van.

A tormalevél lehet semmiben nem segít, de annak idején nagyapámék béltisztítónak adták, akkor még nem tudták a betegség nevét, de kokcitózis ellen. Az almaág a csicsókalevél mindig a zöld lucernával vagy fűvel egyszerre, a lucernát füvet mindig fonnyasztom...

Télen csicsókát, céklát, ritkán sárgarépát szoktak kapni a széna+szemes mellé.

A nyúltápot (gyógyszeres granulátum), nem a tápanyagtartalma miatt, nem hizlalás szempontjából, csak kizárólag kokcitózis ellen szoktam adni. Havonta egyszer a reggeli szemes takarmány helyett 1 hétig ezt kapják.

 

Lehet kicsit bonyolult a leírás, de maga a folyamat a sorrend egyszerű, próbálom változatosan etetni őket.

Szerintem nem tápanyaghiány, nem fehérje vagy vízhiány.. szerintem... de azért próbáltam leírni ezt is hátha pont ebben van a hiba...

 

Nem csak most a melegben van ez a probléma, hanem már koratavasz óta.

 

A patkány mennyire zavaró?  A ketrecbe nem tud bejutni, de a ketrec körül / rajta lehet jár éjszaka... fogtam már a környéken szóval lehet hogy a ketrecen mászkál... Ez lehet gond?

Előzmény: kemorgo (40305)