jewel1979 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 19010

nehéz kérdés ez... nekem anyám erőltette a gimnáziumot, egyetemet gyerekkoromban... én közben vagy állatokkal akartam foglalkozni, vagy ápoló szerettem volna lenni. Anyám mindkettőt lenézte, mondván, mit képzelek, hogy kétkezi munkás akarok lenni, hülyeség, majd kinövöm... az iskolákat elvégeztem, tanári szakon. Arra jó volt, hogy megutáljam egy életre a gyerekeket... Most pár évnyi kitérő után állatokkal dolgozom. Anyám a mai napig nem veszi ezt munkának, nem kérdez róla, nem

 üszke rá. Szerintem azt gondolja, ezt is kinövöm majd - noha majd' 40 éves vagyok. Sokáig itt Hollandiában is hülyének néztek, hogy ha 2 diplomám van, miért nem keresek "tisztességes" irodai munkát. Sok időmbe telt magamnak is elfogadni, hogy azért nem keresek irodai munkát, mert nem szeretnék ott dolgozni. Egyedül azt sajnálom, hogy fiatal koromban nem sikerült normálus szakképesítést szereznem, és most felnőttként sok ezer eurómba kerül, és ugye az életpályám sem ugyanaz, mintha akkor elkezdhettem volna ezzel foglalkozni, amikor valóban szerettem volna. 

Előzmény: VANDOR (19009)