Van egy kis árulkodó jel, ami a két egymástól független fotón egyformán megtalálható.
Az utolsó 3 fotón, amit feltöltöttél a nagy kék bogyók között van elbújva egy vagy kettő kis zöld bogyó (nagyon kicsi, sörét nagyságú). Ha megnézed a szekszárdi fotót, azon is ugyan azt megtalálhatjuk, mintha a fajta chip-pel lenne jelölve :), mintha egy szeplője lenne a fürtnek :)
Oltványosoknál nincs más ilyen korai kék (chip-es), ami Pannónia kincsével keveredhetett volna. Úgy emlékszem azt írtad, olyan címke volt rajta... (Esetleg még valamilyen kecskeméti rezi fajta, amiket nagyon nyomtak, de azokról inkább nem mondanék semmit, nem ismerem őket, és valószínűleg nem is fogom megismerni őket..., amúgy azok között is több olyan van, ami Seyve-Villard hibrid a Néróhoz hasonlóan, csak esetleg nagyobb fürtű.)
A rügymutáció igen ritka dolog, ennek ellenére nem lehetetlen (extrém környezeti hatásokat követően jöhet létre), amúgy manapság a fajta azonosítás már 99%-os pontossággal, rutinszerűen lehetséges DNS ujjlenyomat alapján (minden fajtának megvan a pontos DNS ujjlenyomata).
Tegyük fel, hogy kinevezzük új fajtának, de a DNS ujjlenyomata ugyanaz, mint a Néró fajtának, akkor visszatértünk a "kályhához".