ember a szélben Creative Commons License 2016.07.20 0 0 2017

Hi, szerda éjjel kezdett fújni a bora,fákat tört,péntek reggelre úgy döntöttem,hazaindulunk, úgysem lesz igazán jó idő szombaton, akkor nem maradunk. Péntek délelőtt 11kor indultunk, az autópályán egy kihajtóig engedtek, aztán paff, lezártàk.Terelés régi útra, millió kocsi. A szél meg csak erősödött,a maslenicai hídig jutottunk d.u. 4ig,azon átmentünk,de nagyon dobálta a kocsit a szél. Kb egy km után nem mertem tovább menni a tenger mellett,annyira vad volt.Hídon vissza, biztonságos helyet keresni.Maslenicai kemping,a 30-40cmes fatörzsek derék magasságban 10cmeket lengtek ki.Miutàn visszakínlódtunk a hídon,azt is lezárták a kilengés miatt. A kempingtulaj mondta, itt született,egy darabig nem lesz jobb, egy két nap szívás.Egyébként horvátországban ezen a hídon mérték a legerősebb szelet, azt hiszem 247km/h-t.Reggel elindultunk vissza Zadar felé ,a házak közt csak jobb, helyiek mondták tartsunk a szárazföld belseje felé, tengert kerüljem. 70km kerülővel aztán rá tudtam menni a régi útra, ahol kb 4000 autó döntött még így,araszolás fél napig, hegytetőn fosàs a széltől,aztán ahogy átbuktunk a csúcson,minden lassan egyre jobb lett,szél csökkent,autópályára visszatereltek, de nem hagytam magam, régi úton hazagurultunk,ami szinte üres volt.Hát így sikerült.Plusz egy tetőablakomnak szárnyai nőttek.

Előzmény: sequelguru (2012)