oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.15 0 0 5375

Holnap Bastille nap és Mont Ventoux. Szerintem nagyon jó eséllyel haza fog érni a szökés, nem hinném, hogy a Sky szét fogja magát hajtani a síkon. Szerintem ott úgy matekolnak, hogy a Ventoux kurva hosszú, a vége pedig kurva nehéz, és inkább a hegyen legyenek ott Froome mellett minél tovább a rabszolgái. Azt várom, hogy egy kb 15 fős csoport, benne 2-3 Movistarossal 6-8 perc előnnyel kezdi majd meg a hegyet, ennyiből meg lehet már gazdálkodni. Nagyon jó lenne, ha Pinot is ott lenne a sorban, idén lenne esélye valami hasonlóra, mint ahogy Virenque nyert Ventouxt 2002-ben, vagy Garate 2009-ben. Aupa! :)

 

Bejött szinte minden, amit vártam. Pont egy 15 fős csoport ért a Ventoux lábához szökésben nagy előnnyel, amiből jó páran hazaértek. Movistarosok nem  voltak benne, ennyi nem jött csak be. Most De Gendt nyert úgy szakaszt, mint 7 éve Garate. Oké, hogy Pinot szar állapotban volt. De Reichenbach, Morabito mit csináltak, miért nem mentek el a szökéssel tegnap? Egyáltalán mit akart a csapat tegnap? Ráadásul július 14-e volt, csókolom!