D.I. szm Creative Commons License 2016.07.12 0 0 5364

Na ez valóban nagy meglepetés lenne:
http://www.cyclingpro.net/velopro/road/et-si-philippe-gilbert-rejoignait-fortuneo-vital-concept

Gilbert a Fortuneonál...

Hubert, a Fortuneo vezetője azt mondja,hogy ő nagyon jó viszonyban van Gilbertel,rendszeresen beszélnek egymással.

Néhány hete még fantazmagóriának tűnhetett az egész,de azóta már beszélt Phil ügynökével is,tehát ők sem zárkóznak el az ötlettől. Hubert tisztában van vele,hogy Phil nem olcsó és a csapatát is alaposan meg kellene erősítenie,de ha a szponzort is érdekli Gilbert leigazolása ,akkor a pénz probléma is megoldható.

Őszintén szólva nekem még most is fantazmagóriának tűnik az egész :-)

Nem megbántva a Fortuneosokat,de jelenlegi formájukban szerintem nem Gilbert kaliberű csapat,még úgy sem,hogy Phil nyilván már nem tartozik a legnagyobb esélyesek közé a klasszikusokon.

Ami még érdekes volt a cikkben,hogy Hubert szerint a Fortuneon kívül még az Astana,Orica,Etixx trió érdeklődik Gilbert iránt.

Szerintem az Etixx érdeklődése nem komoly,nekik nincs szükségük Philre,hisz a pavé és az Ardenneki klasszikusokra is van elég emberük. Az Orica jó lenne,de ott meg elég bizonytalan a jövő,ezt meg így Gilbert nem hiszem,hogy bevállalja. Szóval én úgy gondolom,hogy végül mégis Astana lesz ebből,jelenleg ez a leginkább ésszerű választás.

Fura,hogy a belga Lotto már nem érdeklődik,lehet,hogy nincs rá pénzük.