55 felett Creative Commons License 2016.07.09 0 1 36

Szerbusztok ! Új tagként szeretnék csatlakozni, (57 éves, Váci lakos) néha buta kérdéseket feltenni, vagy csak úgy nézelődni. Most ültem át egy 2006-os Majesty 400-ra csopperről. Először a kényelme tűnt fel, aztán a nyomatéka, egész jó vele motorozni. Azt nem értem, hogy miért kisebb egy számmal a hátsó kerék az elsőnél ? Lehet hogy szokás kérdése, de nekem a szűk ívű kanyarokba egy kicsit bizonytalan az ívtartása. Olaszból behozott motor, a kereskedő vizsgáztatva, forgalmi engedéllyel adta át, olajcserével, új aksival. Ma kicseréltem a gyertyát, légszűrőket (illetve csak kettőt, mert a véghajtás szűrőjét nem tudtam levenni, mert mind a 4 csavar meg volt szakítva) :( Majd valahogy később kibányászom. Az ülés állítás egyik csavarja is meg volt szakítva, de azt drasztikus hozzáállással megoldottam. A kézikönyv szerint a hátsó teleszkóp állítható, nekem viszont sima fix van rajta, vajon cserélve lehetett, vagy volt ilyen széria ?  A fékolajtarályok csurig vannak töltve, ez baj, szedjek le belőle ? Egyelőre ennyi.