Törölt nick Creative Commons License 2016.07.05 0 0 278

Topikélesztés....

 

A Tetra Magyarországon titkosítva megy és igen is megvásárolták hozzá ezt az opciót.

 

Eljutottam odáig, hogy az összes tetra forgalmazást hallom, csak nem értem :D Sajnos a TEA titkosító algoritmus a magyar szolgálatoknak feltétlenül kellett. Ha ez nem lenne, csont nélkül lehetne hallgatni a tetrát, megvan rá az olcsó eszköz és az ingyenes szoftver. A Cseh szolgálatokat simán lehet hallani, náluk nincs titkosító algoritmus a rendszeren.

 

Szóval annyira azért nem bonyolult ez a Tetra. Láttam a hálózat azonosítót (212 országkód), (112 területi kód), kiírta a rendszer nevét EDR Hungary (Public private system), simán levettem a down és uplinket, az összes forgalmazás hallható volt, csak érthetetlen. Teljesen képes lekövetni az összes forgalmazást a szoftver. Ha nem lenne bekapcsolva a titkosító algoritmus, már nem nagyon lenne lehallgathatatlan ez az évi 9 milliárdba kerülő csodarendszer. Max nem hallgatod az utcán egy kis kézivel, hanem minimum egy laptop kéne hozzá, na de akkor is... Remélem mielőbb meghekkeli valaki ezt a titkosító algoritmust és megint előbb kint lehet az ujságíró a balesetnél, mint a rendőr :P Ha lenne kedvem meg időm, megfigyelném, hogy esetleg DMO módban használnak-e titkosító algoritmust, de ez már annyira nem érdekel.

 

Előzmény: HG4I (254)