Ványi Norbert Creative Commons License 2016.07.02 0 0 1701
Nekem van tapasztalatom sportolással. Azt szokták mondani, hogy bármi jó, csak ne erőltesd meg magad. Ez nálam úgy indult, hogy lassabban bicikliztem, mint az sm előtt. Ezt nem bírtam sokáig, mert baromira frusztráló lett egy idő után, hogy mindenki elhúz mellettem és nem érem el a zöld lámpákat sem. Úgyhogy fokozatosan visszaálltam a normál tempóra. Mondjuk akkor is letekertem, most is letekerek napi kb 15 km-t, úgyhogy ez nem volt nagy változás. Az viszont igen, hogy elkezdtem rövid távra is biciklivel járni. Akkoriban 3-5 km-ig szívesebben sétáltam, de az sm után ekkora sétánál már jött a zsibbadás. Biciklivel meg nem volt semmi ilyesmi. Ez volt úgy két éve. Lekopogom, de most szinte minden úgy megy, mint az sm előtt. Nem erőltetem meg magam, de hosszabb gyalogtúrák is lemennek zsibbadás nélkül (20-30 km is volt). Szokták még mondani a jógát is. Nem mondom, hogy ez rossz, és épp csak kipróbáltam, de nálam voltak olyan gyakorlatok, amitől ott helyben lezsibbadt a terhelt végtag. Gondolom, ez nem normális, így ezeket hanyagoltam. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én szedek gyógyszert, és lehet, hogy attól vagyok jobban.
Előzmény: Sinenci (1700)