zorroblanco Creative Commons License 2016.06.25 0 0 3

Óóóó, nem újdonság ez, hogy pénzt adnak a stratégiai erőforrásokért, hiszen ezt a kártyát már eljátszották a szocik a kárpótlási jegyekkel a rendszerváltás idején,szegény nagyapámék megkérdezték,hogy szeretnénk ha a  földet visszakapnánk, még kamaszként nemet mondtak, hiszen szakmát tanultam, akkor minek a föld, ha lesz egy becsületes szakmám, így voltam vele nagy kamasz gyerekként, azóta értem, és mostmár értem, hogy mit vesztettünk, fillérekét eltékozoltuk az ősök hozományát, ezzel 40 éven keresztüli illegális földhasználatukat tettük legálissá. Mert a földet megvették, vicc az egészben, hogy sokan több hektár földért kapott kárpótlási jegyért egy színes tv-t tudtak venni, amit sokan örömmel tettek, mert jó vásárnak hitték amivel kiszúrták a szemüket. Pedig mi volt ez, ha nem átverés, sok nagybirtokos így lett a régi Téesz elnökökből. 40 évesen tudom, hogy mekkora átverésshow szemlélője voltam, a családunknak mindig volt egy kis földje, úgynevezett háztájija, ezen felbuzdulva, szerettem volna a településünkhöz közel venni egy zártkertnek számító homokterületet venni, kérdeztem a falugazdászt, hogy mi-módon szokott ez zajlani, mert a bérelt földdarabot szeretném megvenni amit már meg beszéltem  a tulajjal(két éve tartom rendbe a területet, a tulaj ajánlotta fel), erre azt mondja a falugazdász, hogy ez mutyizás, már sajnálom, hogy nem mondtam neki, hogy ha 1500 m2-es zártkert megvétele mutyizás,akkor a kárpótlási jegyekért(fillérekért) vásárolt több hektár amit nagyszüleim eladtak az mi volt?!

Előzmény: lxt (1)