davnc Creative Commons License 2016.06.23 0 0 28242

Szia!

Köszönöm, hogy írtál!! Sajnos nem akar összejönni. Az eredeti autós töltőm mini usb csatlakozója tönkre ment.

Félbe vágtam a töltő zsinórját megtisztítottam a töltő felőli végét a pirosat a fehéret és a feketét, mert a töltő felől csak ez a három ér volt. Félbe vágtam egy mini usb- csatlakozójú zsinórt amiben négy ér van, piros, fehér, fekete,

és zöld. Na ezt a négy eret kellene összekötni a hárommal. Csokiban próbáltam pirosat a pirossal( +5V), feketét a feketével(ground), fehéret a fehérrel(adat). A zöldet a 22 kOhm-os ellenállással, hozzá kötöttem a fehérhez. Sajnos át vált adatra így is. Amíg szerencsétlenkedtem, rájöttem, hogy a töltőnek az aljazatba menő részének a test érintkezője nem azonos pont.( tehát amit az autós csatlakozó aljzatba( stek aljzat) dugok. Ha az egyikre adom a testet, a végére a pluszt, akkor működik. Ha a másikra adom a testet(hisz az aljzat rövidre zárja), akkor nem, akkor megy adatba. A töltőm eredeti, csak a másik végére kellene egy rövid zsinórral a mini usb-s csatlakozót kötni.

Jó bonyolultan írtam, de talán érthető, hogy mi is a nagy probléma. Nagyon bosszant, hogy a látszólag "apró"

hibával nem bírok. Na most segíts ha tudsz, vagy van valami ötleted!!! Előre is köszönöm ha segítesz!!!!

Előzmény: pana-papa (28241)