Zoom Creative Commons License 2016.06.10 0 1 30004

Időjárás ügyileg eléggé utánaolvastam.

 

Dióhéjban azt kell tudni az ott lévő időjárásáról, hogy 2 évszak van. Novembertől áprilisig tart a száraz monszun, májustól októberig az esős monszun. Ez azt jelenti, hogy a száraz monszun ideje alatt északról fúj az uralkodó szélirány, és hozza India száraz levegőjét, az esős hónapok alatt meg délről az óceáni párás levegőt. Május és okt-nov a monszunváltás, vagyis a szél megfordulásának időszaka. Ergo teljesen kiszámíthatatlan. ( Nem mintha a többi hónap kiszámíthatóbb lenne :) )

Ha a fenti eszmefuttatásomat elfogadjuk, akkor abból három következtetést lehet levonni októberre vonatkozólag:

1. Szinte biztos, hogy lesz eső. Nem is kevés. Dézsából való kiöntés esetére gondolok.

2. Szinte biztos, hogy lesznek időszakok, mikor ragyogó kék lesz az ég, szél se moccan, ezerrel fog sütni a nap.

3. Szinte biztos, hogy magas-légköri fátyolfelhőzet nem lesz, vagyis nem lesz úgymond bedeszkázva az ég.

 

Szerintem a következőre lehet számítani: Ragyogó jó idő, egyszer csak a távolból feltűnik dante pokla, ami lassan ideér. 2-3 óra alatt leesik mérhetetlen mennyiségű meleg víz az égből, majd ahogy jött, el is megy, újra strandidő.

 

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok meteorológus, és sosem jártam Maldívon. :) Vagyis megbízhatsz bennem. :)

Előzmény: tigriscápa_ (30002)