Paco155 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 117998

Herótom van a pinteresttől, mert regisztrációt kér. Én meg nem fogok csinálni csak azért, hogy képeket nézegessek. A krétai képek amik ott vannak viszont nem full kék-fehér házakat mutatnak. :)  Az előző hozzászólásaim pedig a greek-blue-t nem tagadják. :P 

 

És igen, szeretem a görög szigetvilágot, nem egyszer jártam ott, és még nem egyszer fogok. A színes festések, az előforduló jellegzetesen egy árnyalatú kék bútorok, spaletták, kerítések, mind hozzáadódnak a tipikus tavaszi-késő őszi színpompás növényzethez és gyönyörű az összkép.  Július-augusztusban amúgy inkább csak kopár tájakat látni :(

Viszont fenntartom, hogy az egységes kék-fehér színezés nemcsak, hogy csak Santorinin fordul elő, de ráadásul az egyik jellegzetessége és turistalátványossága. Azt tudtad, hogy azon a szigeten törvény kötelezi a tulajdonosokat erre a színkombinációra a házakon? "Városképi okokból".

A többi tájon, bár szintén gyakran előfordul ez a jellegzetes kék szín, de nincs túlnyomó többségben, sokkal színesebb felhozatal.

Előzmény: Garfield007 (117996)