saválló Creative Commons License 2016.06.01 0 0 627

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek C-Max tulajdonosoktól, nálamnál ehhez a típushoz jobban értőktől.:)

 

Használt autó keresgélés közben szóba jött a családban, hogy esetleg egy ca. 2004-2006-os C-MAX-ot is vásárolhatnánk, csupán az a "problémánk", hogy ilyen évjáratban már a legtöbb sokat futott, és igazából magával a minőséggel sem vagyunk tisztában mivel még nem volt sosem Ford típusú személyautó senkinek sem a családban.

 

Legfőképpen az érdekelne, hogy szabad-e ilyen korban valószínűleg már 200-300 ezret futott 1.6-os TDCI-t vásárolni, mivel a diesel kínálat nagy részét ez a motor képviseli?

 

Vagy neadjisten a 2.0 TDCI-t, vagy ha esetlegesen ezek nem olyan hosszú életűek, sok velük ilyen futásteljesítménynél már a probléma akkor talán a benzines jobb választás lenne?

 

A benzineseknél is inkább az 1.6-os 101 Le- s ( ?) alkotja a kínálat többségét, ez elég vagy ehhez a kasztnihoz ez kevés?

 

Ha benzines akkor inkább nagyobbat az 1.6-osnál?

 

Nagyon megköszönném ha vki (k) válaszolna kérdéseimre ezzel meg könnyítve a döntést az esetleges vásárláshoz.

 

A Népítéletet már végigolvastam, nagyon megoszlóak a vélemények, abból nem lettem okosabb ezért gondoltam talán itt több sikerrel járok.:)