bucka99 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 40162

Igen en is ugy kozelitem, nem ertem miert vetodott fel benned barmi is, de ezt a reszt hadjuk, nem szemelyeskedes hanem szakmaisag erdekel.
Korrektnek, korrekt a szamitas abbol a szempontbol hogy az adott novendek nyulak mennyit fogyasztanak amig elerik tapon az 2,5 kilogramoss sulyt.
De ez nem a tiszta nyereseg, mivel fenn kell tartani a tenyeszallomanyt is, illetve a novendekek  mar 42 nap elotti idoszakban is fogyasztanak (legalabb is nalam) a tap/abrakbol. Nalam mar olyan 19-20 napos kroban megfigyelheto hogy eszik a szemest.  Ezert gondolom hogy ugyan nem tetemes, de van akkor is fogyasztas, es az anya es bak is hozzatartozik a nyeresegszamitashoz. 
En magyaroriasokat, es pannont tartok. (sajnos bakbol csak magyarorias van) 28 naposan valasztom oket, hogy pihenni tudjanak az anyak, mert kulonben egesznap zaklatjak a kicsik a szopasprobalkozasokkal annak ellenere hogy mar folyamatosan szilard takarmanyt fogyasztanak... 
Mindezt irom teljesen laikuskent, mivel nem rendelkezem allattenyesztoi vegzetseggel, csak 20 ev cegvezetoi tapasztalattal, es azzal szemlelem a gazdasagossag szamitasat. Jah es meg mindig csak az etetesrol beszelunk! egyeb koltsegeket, koltsegnemeket direkt nem kevertem ide, csak tisztan a takarmanyfogyasztast akartam nezni.

Előzmény: szabojozsi1964 (40159)