Ridley4Lev Creative Commons License 2016.05.09 0 1 18962

Egerággal kapcsolatban pedig ezt a levelet kaptam nemrég...kíváncsi vagyok mi lesz belőle :)

 

"Kedves Benedek Levente Úr! A múlt héten az egerági 54/9. Honi Rádiótechnikai Századról írt bejegyzését olvasva figyeltem fel a  Bíró Ferenc és Kusz János sorkatonák által készített faliképet ábrázoló fotókra. Amikor a lépcsőforduló falán látható képet és a hozzá tartozó képaláírásokat megláttam, megdobbant a szívem, mert azt hiszem,  az egyik alkotó - Bíró Ferenc sorkatona - nem más, mint édesapám bátyja, a néhai Bíró Ferenc művésztanár és festőművész. Feri nagybátyám sajnos 1981-ben meghalt, de a tanítványai és családunk máig ápolja az emlékét. megerősítést nyer, hogy a laktanya falán lévő képnek valóban ő az egyik alkotója, akkor egy eddig feledésbe merült műalkotás előkerülésén kívül az is nagyon izgalmas számunkra, hogy az életének egy eddig ismeretlen fejezete tárul fel. Ugyanis eddig nem tudtunk arról, hogy a sorkatonai szolgálata alatt Egerágra került. Tulajdonképpen a datálás is kérdéses, ugyanis ő kb. 1963 körül volt sorkatona, tehát a cikkben közölt információnál 6 évvel korábban. Viszont a képaláírás 99% biztonsággal azonos azzal a kézjeggyel, ami a képein is látható és tudni lehet, hogy voltak más sgraffito technikával készült alkotásai is. (Ez egyébként a 60-as években is egy elég ritkán alkalmazott képzőművészeti technika volt.) Szóval ez egy rejtélyes történetnek tűnik, amit szeretnék kibogozni......Üdvözlettel: Bíró János"

 

Előzmény: hadsz (18961)