BringasLevy Creative Commons License 2016.05.07 0 1 2355

Mondjuk a szűken vett belvárosban az egyéni közlekedési eszközök közül, szerintem pont a bicikli az egyik legjobb megoldás. Ha ilyen helyre megyek és tehetem, akkor vagy gyalog, vagy biciklivel megyek. Szerintem a városok körüli bevásárló központok inkább azok a területek, ahol kevesebben gondolnak arra, hogy biciklivel intézzék a nagy bevásárlást. De a belvárosokba pont olyan jármű való, ami kevés helyet foglal, amíg parkol, amiből több is elfér szűk helyeken, hogy elég helyet hagyjon a gyalogosnak, amivel könnyebb és környezetkímélőbb kisebb távolságokat megtenni, Ami csendes, nem füstöl mások orra alá, stb. 

 

Bár én biciklivel a vidéki, és nemzetközi kirándulások nagy rajongója vagyok, de úgy gondolom, hogy a belvárosok, különösen a történelmi belvárosok területén a közösségi közlekedést, a gyaloglást és biciklizést kellene csak megtűrni. Sem motort, sem autót nem volna szabad oda engedni, természetesen kivéve azokat, akiknek valóban indokolt. (Bizonyos szerelők, bizonyos árú szállítok, mentők, stb.) 

 

Előzmény: kriszhunn (2352)