Alfrédi ez is Creative Commons License 2016.04.13 0 0 1369

Reggel 5-kor megint ellenőrizt a nővér a hólyagomat. Elégge kidudorodott és tele volt de még tudtam tartani elég jól. Mondta, hogy érzi mennyire tele van. És mondta próbáljak felkelni, mert elkísér a vécére és pisilni fogunk. Ha nem megy, akkor most hívja a doktort (férfit) aki meg fog katéterezni. 

Inkább azt választottam, hogy menjünk pisilni. Segített felállni, de mondtam szédülôk.

Akkor mondta, az ágy szélén pisilünk. Kezembe adta a kacsát és fogott, el ne dőljek. Fejét elfordította. Keztem csorgatni. amitől zengett a hajnali kórterem.  Tudtam, tele fogom küldeni. Kb. 40 mp után kérdezte: hé, mennyít pisil maga? Pillanatra ránézett a kacsára. Akkor kb a 900ml-es jelzésnél tartottam. Éreztem van bôven utánpótlás.

Mindjárt kifolyik - jeleztem.

- Jaj, csak azt ne....! Tartsa vissza!

- Megpróbálom - válaszoltam.

Úgy csináltam direkt, hogy szinültig tele legyen, és pont necsurogjon mellé.

- Épp hogy vissza rudtam tartani, még tudna jönni, érzem. - mondtam sóhajtozva.

- Uramisten!  Nem mondja komolyan, hogy ennyit pisilt. Feküdjön vissza az ágyra, mindjárt visszajövök a kacsával.

Majd lassan kisétált, nehogy kicsurranjon a kacsából a pisi.

1perc múlva visszajött az  kicsit kés4üres kacsával.

- Most próbáljon meg itt pisilni fekve. Szóljon, ha sikerűlt.

- Sikerűlt - szóltam nemsokára. A jelölés közel 200.ml-t mutatott.

- Még tényleg mindigt pisilt!  Hát mekkora hólygja van magának? - hüledezett.  - Mostmit írjak a lázlapra, mennyivolt a vizelete?

-Én megpróbá!ltam összeadni, szerintem 1320ml lehetett. -mondtam.

- És ezt ilyen pontosan tudja?

- Leolvastam, hogy 1000ml-es a kacsa, azon felűl a nyakáig fér bele még úgy 150ml, most pedig nagyjából 170 ml,az összesen 1320ml.

- Mi maga, szakértö? - kérdezte.

- Az nem vagyok, csak próbáltam segíteni.

- Rendben, beírom az 1320ml-t.  Ugye jobb így, hogy nem feszíti a hasát?

Még nem feszítette annyira. Még tudtam volna trtani. - mondtam.

- Jaj ne vicceljen, az nem egészséges!

 

És elment. 

Milyenvolt?

Előzmény: Weegitta1 (1365)