anthrax13 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 108

Üdv Mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni,hátha találkozott már vki hasonló problémával.Megpróbálom lényegre törően leírni,mert amúgy sokat tudnék írni az tuti. Van egy 4 éves gyönyörű ivaros kan kuvaszunk.

Két éves korában tapasztaltuk azt a jelenséget,hogy terheléskor( pl kajás tál a földön volt és abból evett) a mellső lábaival topogott,kereste a kényelmesebb pozíciót.Miután megemeltük a tálat egy farönkre és nem kellett lehajolni a topogás megszűnt.

Ezzel kezdődtek a dolgok.Ma ott tartunk,hogy lefeküdni csak úgy tud,hogy ha vmelyik hátsó lábát maga alá rakja és nagy nehezen lefekszik.Fölkelés egyszerűbben megy.Sima leülés,fekvés már régen nem sikerült neki.

Eddig a következő vizsgálatokon vagyunk túl az idő elteltével.

csípő,könyék,térd RTG - minden rendben

diszplázia- negatív

szívférgesség- negatív

korai szívritmus zavar- negatív

lyme kór -negatív ( korábban elkapta a babesiat,de halistennek az injekciót időben megkapta és rendbe jött,de erre visszatérnék még)

gerincfestés ,CT -negatív ( az állatorvosi egyetem CT osztályának vezetője volt a diagnoszta)

több vérvétel,RF,CPR vizsgálat-rendben (nincs gyulladás a szervezetben)

Sokáig adtunk neki több fajta(egyszerre csak egy) zöldkagyló kivonatot kúra szerűen

Sok kuvasz TENYÉSZTŐVEL ( nem szaporítóval)  és orvossal beszéltem már,vizsgálták pesten is egerben(itt lakunk) is,de sajna senki nem tud semmit még csak tippelni sem,mert minden lelete teljesen rendben van.

Egyetlen egy doki mondta azt,hogy lehet h vmi toxikológiai dolog áll a háttérben aminek a kiváltója a babesia utan kapott injekciótól lehetne esetleg?

Van több videó is feltöltve a youtubera( rövidek) amin látható miről beszélek.

Amennyiben szükséges tudok csatolni linkeket is.

Ha bárkinek lenne bármi ötlete,javaslata,akkor nagyon hálás lennék ha jelezne,mert rettentő rossz érzés,hogy nem tudunk érdemben segíteni neki,pedig nagyon szeretnénk...

HAsonló tüneteket az előző kuvaszunk produkált lefekvés felkelés téren,de ő 13 évesen.

Jelenleg energyvetes termékekből kap pár fajtát illetve áttértünk a nyers etetésre a száraztápok helyett.

Kölyökként RC juniort kapott,de sztem nagyon hamar és nagyra nőtt( laikusként mondom persze),aztán Markus Mühle zöldkagylós tápot kapott,aztán Eukanubát.

Párszor  előfordult már,hogy becsuklott a két hátsó lába és elesett ,amikor megugrott a pórázzal séta közben egy visszarántás következtében (egyszer egy kutya támadta meg és akkor rántottam vissza,egyszer pedig macska után ugrott vna )

Laikusként mintha nem bírná a terhelést vmitől.

Amúgy kedve,étvágya teljesen rendben van.Ami még feltűnt hogy 30 perc séta után nagyon elfárad.( minden nap megyünk)

Bármilyen ötletet,tanácsot,orvost (akit megkereshetnék) szívesen fogadok és megköszönök!

Persze ha lenne kérdés ,válaszolok,lehet így is kihagytam vmit,bár megpróbáltam leírni a nagyját..

 

szép napot!