Bee87 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 448

A Csigavér autósiskoláról sajnos én sem tudok jót mondani. 2015.december elején jelentkeztem a kresz tanfolyamra. A tanfolyam másfél hét alatt meg is volt, vizsgára 2016. január 15-én már mentem is, az volt  a legkorábbi időpont. Sikeres lett a vizsgám és még aznap visszamentem a Csigavérhez, hogy jelentkezzek a gyakorlati oktatásra. Itt már mondták, hogy eléggé sokan vannak, az is lehet, hogy 3 hónapot is kell várni. Gondoltam semmi gond, mire tavasz lesz, körülbelül már kezdhetek is. Szóltak, hogy majd érdeklődjek néha  telefonon, hogy hol állok a várólistán. Március közepén rákérdeztem, hogy mi a helyzet, ekkor azt mondták, hogy a 887 emberkéből én vagyok a 643. Vártam egészen eddig a hétig, és megérdeklődtem, hogy most hol állok, de még több mint 500-an vannak előttem, és meg sem tudták mondani, hogy kb mikor kerülök én sorra, hogy még hány hónap. Csak annyit mondtak, hogy egyre rosszabb a helyzet, kevés az oktató és az autó is. Ez a várakozási idő bőven túlmenne a 3-4 hónapon, így én nem várok tovább, felmondtam a szerződést. Inkorrekt dolognak tartom, hogy meghirdetnek valamit, hogy akciós, elég sokan is jelentkeznek rá, de valójában az akció csak a vezetésre szól, és nem tájékoztatnak hogy lehet hogy csak fél év múlva vagy még később jut autóhoz. Ők bőven jól járnak, ha ez a rengeteg ember befizeti a kresz tanfolyamot náluk, hogy akciós lesz majd a vezetés, de addig elég sokan megunják ezt a végtelen várakozást és átmennek máshova. Újabb beiratkozók meg vannak természetesen, mert most is hirdetnek az oldalukon mindenféle kedvezményt. Délután épp előttem bontott szerződést egy hölgy, ő is elég régóta volt már várólistás. Az asztalon meg halomra voltak  a friss beiratkozók papírjai, rengeteg áprilisi volt és még csak hó eleje van. Aki nem akar rengeteg időt várni és esetleg sürgős neki a jogosítvány, semmiképpen se a Csigavérhez menjen, mert csak ráfizetés lesz! Ha eleve nem itt kezdek, hanem máshol, már rég túl lennék az egészen. Arról nem beszélve, hogy itt se autót, se oktatót nem lehet választani, mivel annyira túl vannak zsúfolva, csak ezt elfelejtik mondani. Mert ha esetleg sorra is kerül az ember, és előfordulhat, hogy nincs megelégedve az oktatóval, akkor le se tudja cserélni, csak ha megint vár egy másikat, aki felszabadul.

Nagy csalódás volt a Csigavért választani! :(