Maule Creative Commons License 2016.04.03 -1 0 12425

Tudom. Ferjemnel nagyobb husevo keves volt. En sose szerettem a hust (de en is Mo-n nottem fel, rantotthus, porkolt)- ezert volt nekem vonzo es erdekes olyan tanulmanyokat olvasni Bechterewrol, hogy keleti, zoldsegen elo nepeknel a betegseg ismeretlen. Hiaba ott a gen, nem lesznek betegek. Meg olyan tanulmanyokat, hogy vegan eletmoddal a nagy tobbseg Bechterew javul. Meg olyan uj dietakat, amikben ha hus is, az csak hazicsirke, hal, nem nagyuzemi tenyesztesu, es csak icipici hanyada az etkezesnek. El lehet ugy kezdeni, hogy csak ilyen bio csirkemell, es a feldolgozott hust, virslit, kolbaszt, felvagottat elhagyni, igy megfizetheto lesz a bio hus. A lenyeg az a napi 6 cseszenyi zoldseg, mert az gyogyit. Sok sotetzold, sok sarga, piros, kek. Magok!

En nagyon ajanlom ujra es ujra mindenkinek a 3 het szigorusagot: a zoldsegen elni-t, elhagyni hust, tejtermeket, tojast, buzat, kavet, alkoholt, mert akkor rajossz. ferjemmel, amikor eloszor csinaltuk, a krapek pruszkolt. Kijelentette, hogy ha egy het utan nem erzi jobban magat, o ezt abbahagyja. Akkor jott a #$%^#@**&^, mert sehol nem fajt. 7 eve evente 2x ujracsinaljuk a 3 het szigorut, es minden evben egy csomo uj receptet tanulunk, ami izlik nagyon, es szivesen esszuk ezeket maskor is, egyre inkabb ezek a kajak toltik ki az etkezesunket. De ez egy lassu folyamat, mi sem kovetjuk szorul szora az en ajanlasaimat. En nem fozok hust itthon, de ha etterembe megyunk, krapek rendelhet steak-et, ha akar. Eleinte mindig azt rendelt, iden mar egyszer sem.

Mivel ez a kajalas engem erdekel, es olyan helyekre jarok, ahol hasonszoruek -vegan fozotanfolyam, vagy web forum - igy talalok uj baratokat, pl most van egy fozocskes baratnom 5 percre, aki ugyanezen dietan el, es hetente egyszer egyutt fozunk egy orias adag etelt en konyhamban. Egy foetel, egy leves, egy kenyer, egy sutemeny, egy snack zoldsegkrem pl, szendvicsre kenni) Feliratkoztunk egy programra: helyi bio termelotol a bolti ar negyedeert kapunk egy nagy kosar zoldseget mindketten minden szombaton. Ezt fogjuk iden fozni, mindig, ami epp terem. En ezt nagyon fogom elvezni, helyi termelot tamogatom, nem utazik a kajam, es minden a legfrissebb. Minden fuszernovenykemet itthon nevelem, plusz salatakat. Nonek az eheto viragaim a konyhaablakban :) Mert olyan jol neznek ki a viragszirmok salata, vagy kremleves tetejen.

Tudom, hogy minden Bechterewes imadja a hust. De talan azert Bechterewes, mert imadja? Probald ki hus es tej es tejtermek nelkul, csak 3 hetre. ;)

Előzmény: Forrest76 (12424)