Jávorfácska Creative Commons License 2016.04.02 0 2 244

Hát szia Nereusz, hátha még jársz ide a fórumra, nem tudom... Simone Weil gondolatai valahogy mindig rám találnak, és amik már rám találtak, azok újból és újból megszólalnak bennem... kapcsolódva ezekhez az általad idézett gondolatokhoz, leírom, ami az imént eszembe jutott.

 

Itt az értékválságról olvashatunk... felvetődött bennem, hogy ott kezdődnek szerintem a gondok, amikor az ember nem tud a mának is élni, az élete adott történéseinek élni, mert így értékeket veszít napról-napra azáltal, hogy kívül marad az eseményeken, csak felszínesen vesz részt a körülötte lévő valóságban, holott szvsz elmélyülten is részt vehetne, ha akarna...

 

Az értékek tisztelete saját életünkben olyankor is bekövetkezhet, amikor valami nehézség, vagy probléma kerül elénk. Mivel és hogyan hoztam magamra a gondokat? Hogyan védekezem ellenük, hogyan oldom meg mindezt?

Én gyakran az imádkozást is latba vetem ugyanúgy, mint az  írást, olvasást,  nagyon sok lelki erőt ad... mert voltaképp ez a kérdés is felvetődik bennünk elég gyakran: honnan vegyünk lelki erőt magunknak... hát az értékekből is, amikre rátalálunk, és amiket ezért is fontos óvni,  őrizni magunkban... mióta rájöttem, hogy milyen jó régi értékes topikokat felhozni a süllyesztőből itt a fórumon, az értékek száma ezáltal is megnövekedni látszik az én kínkeserves, problémákkal teli életemben...

Előzmény: nereusz1 (243)