Vgyuri1946 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63282

Ennél kicsit korábban (1982?) láttam Szu-24est Debrecenben a munkahelyem udvaráról. Azt ugyan nem tudtam, milyen gép volt (én akkoriban Jak-28hoz voltam szokva), de az feltünt, hogy amikor bejött a képbe, akkor  egyenes szárnya volt, amikor meg kiment, már nyilazott. Olyat még filmen sem láttam addig. Persze a helyi hazudós nem számolt be a típusváltásról. Utána Pestre utaztam vonaton, egy szovjet pilótával ketten voltunk egy kupéban, némi barátkozás után megkérdeztem, milyen új gép van, és mutattam a karommal a szárnyállás-váltást. Ő körülnézett 2x, azután a fülembe súgta, hogy szuhoj dvadcatycsetire. Elég sokat kellett a könyvtárban keresgélnem, amíg megtaláltam.

 

De akkor még tényleg nagyon titkos volt a gép. 1986tól a repülőklub adta a műsort augusztusban a szovjet légierő napján, boldog-boldogtalan bemehetett a reptérre, de a szuhojok be voltak zárva az atombiztos hangárokba, mindegyik előtt géppisztolyos őr állt. 1988-ban cserélték le MiG-27re őket, azokba (pontosabban a kiképzésre használt MiG-23UBI-ba) már be is lehetett űlni.

Előzmény: DAttis (63281)