opel123 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 116989

Ugyanilyen autóm van, ugyanez a motor, ugyanennyi idős.....ugyanez volt a gondom tavaly, felújított generátort kapott két éve.  Generátor feszültségszabályzója, diódahídja meg fog halni.  Az akksit is tönkrevágja és egyszercsak, mivel már az akkumulátor nem lesz a generátor és a fogyasztók között mint puffer, egyenként fogja dobálni a hibaüzeneteket villámgyorsan. Airbag, ABS, stb.  Mivel alkalmanként akár 18-19V ment az akksi felé, hamar gyilkolt, felforrt az akksi.  Pont akkor nem tudtam mérni ilyen magas értéket korábban, amikor multiméterrel taperoltam, akkor pesze 14,4V stabilan.  Mivel az üzemanyagszivattyút is ez a hullámzó és sokszor magas vagy pulzáló táp hajtja, ezért gond lesz az üzemanyag ellátással is, talán emiatt lehet a hullámzás is a motornál. Szerencsére az a 70 km, amig hazaértem vele nem ölt meg egy fogyasztót sem. Garanciában cserélték a felújított generátort, csak új akksit kellett vennem.

Gyorsan lépj, mert nekem 2 hét telt el a hiba észlelése és a majdnem teljes halál között.

Előzmény: MesziLaci (116985)