ghepard Creative Commons License 2016.03.29 0 0 278

Nekem is volt hasonló. Kiskoromban eltalált a bal szemembe egy nyílvessző, szerencsére még be tudtam a becsapódás előtt csukni a szemem. De megsérült a szemhéj is (vérzett rendesen), meg az ottlévő könnycsatornák is  és a szaruhártya is. De már nem emlékszem pontosan (hisz valamikor 1960-62-ben történt), hogy mennyi idő után volt teljesen rendben, legalábbis hosszú éveken át nem éreztem semmi különöset. Aztán 1997-től kezdett romlani a látásom és rendesen szárazak is voltak a szemeim a sok számgépeléstől a melóban. 2000-ben már olyan szárazok voltak, hogy azt hittem, hogy homok van bennük és szemüveg is kellett. Nos és a legrosszabb pont az a hely volt, ahova annak idején eltalálta a nyílvessző a szememet - a bal felső sarok. Mint a topikomban írom, 2009-ben kezdtem véletlenül foglalkozni a látásom javításával (9 évig hordtam szemcsit, de aztán sikerült 3 nap leforgása alatt végleg letennem) és ebben az is benne volt nagy mértékben, hogy a könnytermelést újból a régi szintre emeljem.  S megint az a hely javult a legnehezebben, a többi rész már rég sima ügy volt, de az a hely egészen 1-1.5 évig még rakoncátlankodott. Már azt hittem, hogy sose fog már elmúlni a szúrás azon a helyen, de végül az is rendbejött. Tehát ebből azt gondolom, hogy az a hely felépült ugyan, de nem tökéletesen és egyenetlen maradt. Ezekbe az egyenetlenségekben visszanaradhat a sótartalom, ami aztán nagyon tud csípni szúrni.

 

Ha becsukod a szemeid, akkor sok könny megy arra a részre is és az aztán feloldja a sót és elviszi a pislogással. Éjjel is be vannak csukva a szemeid, csak akkor nem termelődik könny és így, ha felkelsz az alvásból, akkor szúr megint. Ha folyamatosan odafigyelsz a pislogásodra és a könnytermelésedre, akkor hosszú távon is meg lehet azt oldani, hogy ne szúrjon többet. Nekem már nem jelentkezett a szúrás 2011 óta. 

Előzmény: csehrigo (277)