Spectral Lumenoid Creative Commons License 2016.03.23 0 0 658

Tiszteletem az Uraknak remélem tud majd valaki segíteni mert a neten egyenlőre nem találtam választ és azt gondolom így is (szerintem) elég messze mentem a megvilágításos mértékegységek kérdésében. Sokan lumen, lux, foot-candle-ban gondolkodnak, ami egyes források szerint helytelen, lévén hogy az az emberi szemre vonatkozik és a növények átvitt értelemben tojnak rá. Van itt ez a PAR (fotoszintetikusan aktív sugárzás) ezt szerintem páran ismerjük ugye ez arról szól , hogy a PAR 400-700 nanométeres(látható) tartományban mennyi fotont bombáz egy fényforrás 1 n méter felszínre másodpercenként ez a mikromol/négyzetméter/másodperc (µmoles/m2/s) megbírkózom a feladattal, hogy kiszámítgassam milyen fényforrás (nap, nátrium, f.halogén, cfl) merre hány óra meg visszafelé, DE itt akadok el ugye itt 1 n méterre vonatkozik a dolog tudom h 1nm az 10.76 nláb tehát, ha kiszámoltam h 1 nm en hasra csapok 1076 µmoles/m2/s az érték akkor az 1 nlábra származtatott értéket úgy kapom meg ha az 1076 ot osztom 10.76 al (???) mivel kb a lumenes kérdésnél is ez van ha van 130000 lumenem egy 1000 wattos nátriumból akkor azt 10.76 osztva kapom meg h ebből 1nlábra mennyi jut, szóval kéne egy kis megerősítés hogy jó helyen kaparászok. Elnézést ha kissé szánalmas a kérdés de esetleg vélemény hogy a µmoles/m2/s nál is kell e a 10.76 al osztani mert tényleg nem találok több infót és én nlábra szeretnék számolni és nem szeretnék helytelen értéket kapni, nagyra értékelném a segítséget, illetve ez a módszerral sokkal többet meglehet tudni hogy az adott lámpának adott µmoles/m2/s értéke adott területen mennyi ideig kell h működjön h az optimális mikromolból mollá konvertákt értéket elérjük a növényeken, mégegyszer hálás köszönetem előre is.