Jahno Creative Commons License 2016.03.22 0 0 28494

Én a héten másik csoportban értem el az antiszociális szintet. Egyszerűen olyan alap kérdésekkel esnek be, hogy csak pislogok, cserébe nem írja le, hogy milyen gépe van, milyen körülmények  közt készült a kép, aztán csak mennek a kérdés válaszok. Gondolkozni sem bírnak, de még picit sem. Az, hogy egy alapfokú akármit elolvassanak, azt különösen nem. Tán írtam ide is, hogy szerveztünk kiscsoportos alapfokú oktatásokat, ami elsőre alapok/gépkezelés/objektívek miazmás témaköre lett volna, majd kicsit matekoztam a vaku/világítás/egyebek mellett tök ingyen, de inkább feladtam és hobbizok. 100as nagyságrendben érdekelt ember, megírtam a tananyagot, helyet szereztem, fotográfus kollégával toltuk, prezantáció, csiribirik. Végén alig jöttek el. Így a világítással nem tudom mi legyen, sok embernek gondot okoz a mit vegyen és miért azt, vagy mennyire erős egy kompakt, pusztán sörért kitaláltam a tuti. Berendezünk 2-3 napra egy termet, halogén, vakuk, állandó mindenfélék, kompaktok, csövek, különböző hátterek és fényformálók és.... És rájöttem, hogy hülyék vagyunk minden, majd hobbizunk magunknak, a ha akarok válaszolok, amúgy mindenki felfordulhat. Azért, hogy mindenki érdeklődjön aztán senki ne jöjjön el, annak nincs értelme. Első verzióból már azt akartam, hogy be kell fizetni 5ezer pénzt és a helyszínen visszakapja, vagy valami. Vagy nemtom.

 

Igazából nem is értem a világot. Példának volt egy oparratőr, aki állísa szerint sosem fényképezett, de most lehetőség van és pénzt kap érte, de nem érti mire kell állítani a fehéregyensúlyt. Baszki, sokkal több technikai tudással nem merek pénzes melóba fogni, vagy nincs rá lehetőségem. Többinél meg alapvető gondolkozásmód, vagy minimális utána olvasás, rákeresés is hiányzik, de a képeken az XY Photography az megy...

Előzmény: 1facsavar (28487)