Ferrry967 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 120060

Ez a kormányzás-meghajtás kombó egy beteg agy szüleménye. Ez egy középmotoros hajó volt szép egyenes kihajtással egy kormánylapáttal a csiga mögött. Viszont a lakótér kicsi volt az előzö gazdinak. Ez még nem lett volna baj, de jött a nagy ötlet :( hátratették a motort,levették az egyenes kihajtás tengelyét eltüntették a szép és nagy csigát. Tettek rá egy volvopenta duoproppos motorcsónak hajtómüvet meg kitették oldalra a kormányt. Ezzel a mutatvánnyal eléggé kivégezték a hajózhatóságot, viszont lett két nappali, konyha, fürdőszoba, wc, és egy hálószoba. Menni épp megy, de mint már tudjátok kissé kígyósan teszi valamint a kicsi csiga miatt a sebessége sem a régi. Eddig a soroksáriban max. 12 km/h sebességet értünk el vele.De ott nem számottevő a víz folyása. Lehet kicsivel menne gyorsabban is de azt a kóválygás miatt nem eröltettük. Én igazából lakóhajónak vettem, amire alkalmas is, de gondoltam kicsit mennék is vele néha. Az előző gazdi régebben sokat járt vele, volt Szlovákiában is, valahogy feljutott meg vissza is :) viszont én kicsit gondtalanabbul szeretnék megtenni vele pár kisebb-nagyobb kört :)

Az elözö tulajt megkérdezni sajnos már nem tudom, hogy mit próbált ki vele és mit nem, mert már az égi vizeken hajózik. Úgyhogy kénytelen vagyok szép sorjában végigcsinálni amit tanácsoltatok. Biztos lesz pár zsákutca, de bízok benne, hogy jó lesz előbb-utóbb.:) 

Előzmény: gigabursch (120058)