Mara300 Creative Commons License 2016.03.11 -2 1 990

Hallo lanyok/fiuk!

 

Lenne egy sürgös kerdesem, de csak kesö este tudok valoszinü ide benezni.

 

Nemsokara et lesz a haz hasznalata rendezve, a haz az anyukame, nagy, regi.

 

A konyha lesz egy nagyobb helysegbe atrakva, ahol van egy kemeny, regi, üzemen kivüli.

 

Ezt akarom -szükseges felujitas utan- hasznalni.

 

Az erdekel, hogy mire kell figyelnem, mert ugye en -is- "lany" vagyok, anyukam meg nagyon öreg, ö a tulajdonos.

Bonyolitast en csinalom.

 

A helyseg kb 5x5 meteres, ablaka van, haz 1 szintes (Fsz, + tetö, satortetö, vagy minek hivjak, eleg magas)

Hazban központi fütes, de ebben  a helysegben nincs. De regi kemeny viszont van. (A "regi", vagyis mostani konyha a központi fütessel is hasznalatban marad, telre, de nyareon a befözesek, több sütes,  stb miatt ha mar nincs fütesi idöszak, az "uj", 2. konyhat fogom  hasznalni).

 

Ott a helyen van meg egy regi, nagy,  nagyobb a szokasosnal, jo allapotban levö igazi vas sparhelt, ezt akarom megtartani.  Faval fogok csak tüzelni.

A helyseg hosszu ideig un. raktarnak lett hasznalva, de belöle nyilik egy nagy, szinten ablakos helyseg, amiböl meg egy nagy speiz, beföttek etc. fölösleges edenyek,  porszivo stb tarto lesz (ez is vagy 5x5-ös helyseg). A kettö közös falan van a kemeny.  Luk az "uj" konyhaban, a regi sparhelttal, tisztito ajto (vagy mi ..) a jövendö beli speizban, alul van.

Tehat luk es tisztito ajto nem egy helysegben van. De a tisztito ajto helysegeben nincs luk. Vagyis volt, de ma mar nincs.  A kemeny atmeröje  kivül a szemmertekem szerint kb 50x50 cm, mindket oldalon a falsikbol kiugrik, ugy van fölfalazva, szerintem csak 1 db. kemeny ez, Regen hol itt, hol ott üzeleltettek egyidöben csak 1. db. kalyhat, vagy 50 eve. (De mar vagy 40 eve központi fütes van, es a regi konyha nem konyhakent lett hasznalva, hanem  egy nagy semmire.)

Ez a fölfalazas (benne a "kemenyluk") a padlotol a plafonig megy.

 

Na a "kemeny", ami mar nem igen kemeny: A lukban belül mi van, nem tudom, de föl van falazva, kivülröl igy latszik, padlason viszont baj van.

A kemeny helyen van egy eternit (?) csö, ugy kb 15 cm? vastagsagu berakva, ez jön ki a padlas padlojabol, es megy ki a tetön.

 

Valami "helynek a tartoja" ez.

 

Tehat 1) föl kell a kemenyt a padlasban a tetön kivülre falazni, tetöfedö a tetöt atpasszitja gondolom.

 

A kemeny -gondolom 1. sparheltre (ami  mint mar mondtam, eleg nagy, de normalis vastagsagu csöve van a kemenylukig) csak egy luku kemeny kell.

Tehat föl lesz falazva, bevakolva. ("Helytarto eternitcsö" persze kiveve.)

Kell belülre a kemenybe valami?

Vagy eleg, ha föl van ujbol falazva?

 

Miutan nagyon öreg az anyukam (90 fölött, de jol birja magat), olyan keves rumlit akarok ami csak megy.

 

Csak szükseges, mindenkeppen szükseges dolgokat tehat.

 

Gyorsan,  csak a mindenkeppen szükseges a megoldasra törekedve, nem szorakozni.

 

Itt van helyben egy kömüves, tehat: mit mondjak, mit akarok?

Hany meter maganak kell pl. a kemenynek lenni? A helysegben levö kemenyluktol?

A dolog azert erdekel, hogy ugye a kemeny megy a padlasban, aztan meg ki a tetön, a vegleges magassag tehat mennyi legyen? Egyedüli tampont itt a kemenyluk ahol a helysegben a csö bemegy, onnan tudom a metereket szamolni.

 

Kell a kemenyre valami tetö?

(Tudom hogy "terv" kell, stb, de mire ügyeljek a tervnel? Nekem csak az kell amit irtam, nincs olyan hogy "na majd a dupla kemeny is valamire majd valamikor jo lesz, ezert nem art ..."

Nem. Semmi variacio, pont az, kizarolag  csak az amit en szeretnek.)

 

Tehat, lanyok/fiuk, mire figyeljek?

Mi kell ide?

Gykjorlati tanacsok?

Vagy szemet becsukni, aztan mindent a kömüvesre bizni, az ugyis tudja a dolgat?

 

Anyagot nekem kell biztos elöre megvenni, kiszallitattni -ugye a terv egy dolog, a kivitelezes meg egy masik ...) , milyen anyagok kellenek tehat?

Mit felejtettem el ?

 

Kösz a valaszokat elöre is, üdv Mara.