erdepeti Creative Commons License 2016.03.03 0 1 609

Az a baj, hogy a növények a megvilágítás időtartamának változására is reagálnak. Ezért hirtelen nem lehet csökkenteni. Szerintem 12 óra környéke jó lenne, csak így, hogy már előtte 16 órát is megtapasztalták nem tudom, hogy fognak reagálni. Ha vissza szeretnéd fogni, lassan kellene elkezdeni. Én amúgy 14 órát igyekszek tartani, de néha nem jön össze. A 16 óra viszont mindeképpen sok. Pont azért nőttek ilyen gyorsan idáig és pont azért lettek ilyen erősek is, mert az bőven kielégíti az igényeiket. Csak gondolj bele, hogy Mo-n a leghosszabb napkelte és napnyugta közötti időtartam 15 óra 58 perc. És ez minden évben csak egyszer van. Ráadásul ebből is lejön napkelte és napnyugta körül egy kis idő, amíg a nap nem kerül olyan magas állásba, hogy fényereje elérje a paradicsom által igényelt szintet. Szóval természetes körülmények között nyáron jellemzően a 13-15 óra az az időtartam, amit fotószintézisre tudnak használni a növények. Neked mindenképpen ez alá kellene kerülni, hogy lassítsd a fejlődést.

Előzmény: Törölt nick (603)