benkoa Creative Commons License 2016.03.03 0 0 1228

Tisztelt Fórumozók!

 

A fiam vett egy autót, amelyhez 1 db távirányítót adtak. Ez a távirányító riasztót kapcsol, illetve ajtót nyit. A riasztót "Radix 2TN" néven azonosítottam, melynek vezérlőjén a következő feliratok vannak: PS Radix No. 0014317, 37RA-011022.

A neten találtam név szerint, illetve külsőre hozzá való kapcsolót, amelyet megrendeltem.   

Nem olyat küldtek. Helyette egy nagyon hasonló, azonos márkájú szerkezetet kaptam. (Fényképek). A meglévő ( kék LED-es) kétgombos kapcsoló csak egy gombbal dolgozik, vagyis egy gomb nyit-zár, és ugyanaz élesíti vagy kapcsolja ki a riasztót. A megrendelt (zöld LED-es) és megkapott kapcsoló viszont az egyik gombbal nyit és kikapcsolja a riasztót, a másikkal zár és élesít. Ezt a kapcsolót a mai napon visszaküldtem, mert a kereskedő szerint nem lesz jó az autóhoz, és nem is tudnak másikat küldeni. (Szerintük ez már kb. 7 éves típus). Azt mondták, hogy a külső formája, és a LED színe is számít.

Mivel én e téren (is) laikus vagyok, ezért kérem a segítségeteket.

 

 

 

Hol próbáljak szerezni megfelelő távirányítót?

 

Az első kép a meglévő kék LED-es a neve Radix 2TN, a második a megrendelt (visszaküldött) zöld LED-es kapcsoló, neve Radix 2TN-G. 

Köszönettel:benkoa