dash_ Creative Commons License 2016.02.19 0 0 573

Oké. Nem akarok bunkó lenni és nem is ismerjük még egymást hogy bármit el kelljen nekem hinned.

 

Ezek mellett nem is lenne jó belerondítani a Vörösvári olvtárs által olyan szépen felépített topikba azzal hogy ezen vitázunk  itt hetekig - akár átvihetnénk a témát a Európa őstörténete topikba egyébként, ott szoktuk az ilyeneket vitatni.

 

 

De nézzük akkor a kérdést módszeresen. A kérdéseim:

 

1. A zsinegdíszes kultúra mely területein tudod háziasított ló jelenlétét igazolni?

 

2. Ezen területek hogy viszonyulnak mind kronológiailag mind a kultúra terjeszkedésének irányát nézve a többi területhez?

 

3. Tudsz-e mutatni ezen területeken a ló mint hátasállat használatára bármilyen bizonyítékot?

 

4. Mikor tudsz, akár korábban akár később, ilyen bizonyítékokról?

 

 

Én azt mondom, hogy ló jelenlétét csak a kultúra déli és délnyugati peremén fogsz tudni kimutatni és ezek a területek a terjeszkedés határát is jelentik, a dolgok nem innen, hanem ide terjedtek.

Ezen felül pedig azt, hogy semmilyen nyomát nem fogod tudni felmutatni annak, hogy a lovat hátasállatként használták volna. Ilyen nyomot legkorábban az i.e. 1. évezredből fogsz tudni hozni.

 

 

De kíváncsian hallgatlak a problémával kapcsolatban. (Bár tényleg szerintem csináljuk ezt az európás topikban...)

 

Előzmény: Mara300 (568)