parsifal hendrix Creative Commons License 2016.02.13 0 0 199

Ivan, 2OO4                          A zene,zene marad,mindegy,honnan közelítünk felé.

 

Claviator 2OO4

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én annyira megszoktam, ahogy Kocsis vezényel, hogy fel se tűnik, hogy nem is tanulta

Ivan

Én is megszoktam.......de azért feltűnik....dehát who cares??

 

Hugo:

hát a másik zongoristából lett karmester vajon megtanulta? Vásáry Tamás nárcisztikus ön-passióit a pódiuzmon bizony elég nehéz nézni, ám a keze alatt játszó zebészeket állitólag nagyon inspirálja szókiforditom-beforditom: tehát a zeneszerzés belülről jön, nem kell tanulni, a vezénylés nem belülről jön, hanem külsőséges, betanúlt pózok ismétlése, tehát tanulható és tanulandó. A karmesternek a háta és a feneke (is) a munkaeszköze, tehát mint a jap-n no szinésznek neki is gyerekkora úta élete végéig kell tanulnia a "kifejezés művészetét", hogy űgy vezénylejen, ahogy senki, mert minden nagy karmester eredeti módon bánik a pálcával, kézzel  sőt a szeklllemi kisugárzásával is. A tanulható az, ami vonzza a közönséget. Kb annyi mint egy mellbőség egy szinésznőnél. Nem baj ha van, de sokat zavar néha... Hugotok megint szkeptikus ma

 

Tn. (egy barom)

Nem tudom,hogy te kinek vagy a Hugoja,de nekem biztos nem!És az sem érdekel senkit,hogy milyen a hangulatod!!!EZ NEM RÓLAD SZÓL!!!!Jó lenne,ha ezt felfognád!Nyiss egy honlapot magadnak és ott leírhatod,hogy milyen napod van!!! Don Quijote ideges ma!-kímélj meg minket a hülyeségeidtől!Köszi

 

ralphott

Tapasztalatból és más zenészekkel történt beszélgetésekből leszűrve azt gondolom, hogy általában jóval jobban kezeli egy zenekai zenész (vonós, fúvós, ütős - mindre van bőven kiváló példa)pozícióból "kiemelkedett" karmester, mint egy zongorista. Kocsisról már régen mondják, hogy bár zenei megfogalmazásai, egyes darabok értelmezései kifogásolhatatlanok, mégsem tudja ezt a pálcán keresztül közölni a zenekarral. Mostanában ezt már Vásáryról is többször hallottam, viszont tényleg meg lehet szokni. Illetve muszály...

 

Hugo

szegény, szegény magyar nép, nyomorult zenekedvelők, nektek csak ez jutott. a karmesterversenyewk hiába löknek előtérbe vezényelni nyilván tudó egyedeket, a lekonyuló kezű, kiábrándult, és/vagy hatalomvágyó zongoristák, magauk-mutogató alakok, akiknek semmi nem elég, azok bitorolják vezető zenekaraitokat. jaj, sirás, jaj gyász. Pedig milyen komoly emberek TUDJÁK a képernyő előtt, hogy mit tesz az, hogy VEZÉNYELNi. Bánom is, hogy magán-hangulataimmal beleavatkoztam vitájuk mélységes magasságaiba, én vétkem, én vétkem én igennagy vétke. Bocsáss meg savanyú, bocs "búsképű" lovag, hogy még rokonod sem vagyok, mégis elrontom az örömöd. Hugó ma este a mellét veri, ököllel döngeti, s bűnbánatot taert,. két napig nem ül a számitógéphez, hátha ezzel kiengesztel másokat, akik szépek, komolyak, és mindent BIZTOSAN tudnak (mertt nyilván csak azt csinálják egész életükben, amire az iskolai végzettségük felhatalmazza őket). üdv és békesség mindazoknak, akiknek sem hugója sem unokája nem vagyok :)

 

kertitörpe (!!!)

Kocsis kezdetben valóban darabosan vezényelt, szegény Kroó egy darabig b...tatta is ezért, utána viszont még őt is meggyőzte Zoltánunk teljesítménye. Mára sokkal ihletettebbek a tolmácsolásai az ősellenségévé vált hajdani harcostársáénál (=F. I.) aki pedig igencsak elit helyen tanulta a karmesterkedés szakmáját, ha pedig olyan ember ülne be, aki nem tudja, mekkora pianista is Kocsis, azt hinné, mindig ezt csinálta (mármint Kocsis).

 

Zoltán Kocsis - Beethoven, Symphony No. 3 in E-flat major Eroica

https://www.youtube.com/watch?v=O6G6hOoSPCo