Jávorfácska Creative Commons License 2016.02.12 -1 0 57

A mások degradálása engem is taszít.. kölcsönös tiszteletadás, megbecsülés, ilyen vezérfonal mentén szoktam beszélgetni...és a kölcsönös is fontos, mert én hiába igyekszem, ha a másik semmi érdemlegeset nem talál a soraimban... ami amúgy könnyen előfordulhat, mert amúgy meg nem vagyok egy lumen... kedvelem a vallás és a filozófia témakörét is, de ami némiképp elválaszt mindkettőtől, és ami miatt a gondolkodásmódom nem mindig egyértelműen vallásos vagy netán filozofikus, annak az oka egy harmadik kategória, amibe én tartozom: művészi a látásmódom. Ebből egyfolytában próbálok itt a valfilen kivetkőzni, és  itt a vallás és filozófián megpróbálok vallásossan és /vagy filozofikusan gondolkodni, de azért ki szokott lógni a lóláb...

 

Tehát én többnyire benyomásokat írok, amelyek csak benyomások. Téves benyomások is lehetnek nagyon  könnyen... azért is jó nekem ez a topik, mert itt nem ciki, sőt természetes tévedni...és nem ciki, sőt természetes, hogy az ember esetleg felülírja a saját korábbi gondolatit, mert menet közben rájön, hogy tévedhet és tévedett...

 

Írtam, hogy érték, ami valami más szolgálatába állítható. Te írtál erre egy negatív példát. Az érték szerintem attól még érték: mert maga a szolgálat érték. Csak épp egy célt tévesztett az érték, ha valami rosszat szolgál... gondolom én:)

 

Most már te jössz, mert így is túl sokat írtam:) 

Előzmény: tivadar (54)