ancsus26 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 12409

 

 Sziasztok!

 Kedves Fannimartin, Maule, Sleve!

 

 

 Nagyon örültem a hozzászólásaitoknak,végre feléledt a fórum :-). Maule,köszönöm a tippeket,oda fogok figyelni az étkezésre,bár ami furcsa,hogy írtátok, a hús elhagyása sokat segít.Hát,én egész kislány korom óta vegetáriánus vagyok,de tejtermékeket fogyasztok,igaz nem rengeteget.Gyümölcsöt,zöldséget rengeteget eszek.Fannimartin,őszintén tisztellek a pozitivizmusodért,én egy-egy csípőfájós napon is ki tudok borulni,te meg 25 éve ebben élsz...hű...Nekem most 3 hónapja van gyakori köhögésem,kis köpettel néha,remélem ha Bechterew is a diagnózis,nincs köze hozzá.Jövő héten lesz a sacroileitis MR,félek tőle nagyon.Vérkép,röntgen tökéletes lett,de én tovább mentem Debrecenbe.Itt Egerbe nem is csináltak volna MR-t,meg ezt a HLA B 27-et se tartották fontosnak.Debrecenbe Dr. Szántó Sándorhoz kerültem,ott rögtön megnézték ezt a HLA B27-et.Nekem egyenlőre még a derekam nem fáj,hajlongok,de amikor megfájdul a keresztcsont,akkor úgy megyek,úgy mozgok,mint a tojósgalamb.És mindez egy lázas betegség után kezdődött,boka,térd majd csípő.De akkor tényleg reaktív artitisznek tűnt,mert megduzzadt,lila volt a lábam.Mindenesetre most elkezdek gyógyfürdőzni,úszni a jobb napokon,és próbálni fogyni,kicsit egészségesen élni.A babaprojekttel Fannimartin kicsit megnyugtattál,köszönöm.És a nőknél is ugyanúgy zajlik ez a kór,mint  a férfiaknál?Elkerülhetetlen a merevség,és hogy megáll mondjuk a deréknál,vagy netán a keresztcsontnál?

 

Remélem sokan írtok még,köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!

 

Üdv.

 

Ancsa

 

 

Előzmény: fannimartin (12407)